skola@horniplana.cz

MŠ, Družina, Aktuality ZŠ

Ošetření a kácení dřevin na zahradě školy během jarních prázdnin

V příštím týdnu, během jarních prázdnin, proběhne na školní zahradě ošetření a kácení dřevin. Podle dendrologického posudku byly u tří stromů zjištěny závažné defekty kmenů, které ohrožují své okolí statickým selháním. Pokáceny budou dva javory a jeden jeřáb ptačí a na jejich místě bude provedena náhradní výsadba. U několika dalších dřevin bude proveden zdravotní řez a instalace bezpečnostní vazby.

21.1.2019 - 25.1.2019 Lyžařský kurz ve Frymburku

Lyžařský výcvik proběhl na jedničku.
Od pondělí 21. ledna začal lyžařský kurz pro žáky 7. ročníku ve Skiareálu Frymburk. Užíváme si nejen krásného slunečného počasí a perfektně upravených sjezdovek, ale také velmi vstřícné obsluhy vleků, pana vedoucího a milé slečny instruktorky. Lyžujeme ve dvou družstvech a nutno dodat, že úplní začátečníci si již na konci prvního dne vyzkoušeli velkou sjezdovku a šlo jim to úžasně.
Ve čtvrtek jsme se osvěžili v místním aquaparku a v pátek nás čekal individuální slalomový závod.
Všichni jsme si lyžařský týden lyžování moc užili.

PF 2019

20.12.2018 Mc Donalds’cup

Žáci 1.-3.třídy se zúčastnili místního kola ve fotbale Mc Donalds’cup. Zapojili se nejenom chlapci, ale hrála i děvčata. Kdo nechtěl hrát, tak fandil. V předvánočním čase to bylo pro děti příjemné zpestření.

Nejlepší výkon podal D.Hrdlička z 1. třídy, který dal také nejvíce gólů. Pořadí: 1.místo 3. třída, 2.místo 1. třída, 3.místo 2. třída.

Sběrová akce

7. 9. 2018 Školní maraton

7. 9. 2018 Běželi jsme maraton

3. 9. 2018 Poprvé ve škole.

POPRVÉ VE ŠKOLE

21. 3. 2019 Myslivecká zoologie a botanika

Každý týden se ve školní družině setkáváme s p. Heřmánkovou z VLS H. Planá, vyprávíme si o přírodě a  plníme úkoly v celoroční přírodovědné soutěži. Navštívili jsme " Zvířecí farmu Pod Čertovým vrchem" a pozorovali jsme dančí, jelení a mufloní zvěř. Naučili jsme se podle myslivecké mluvy označovat jednotlivé druhy zvěře. Děti při plnění praktického úkolu poznávaly opeřence podle nohou a zobáků. V rámci botaniky se pokoušíme určovat rostliny a dozvídáme se, jaká krajina je pro zvěř příznivá.