ZŠ, MŠ, Družina

13.2.2018 Masopustní veselí

Masopust u Stifterů na dvorku

Ukončení masopustního veselí proběhlo v domku A. Stiftera dne 13.2.2018. Děti ze třídy Motýlků připravily se svými učitelkami z MŠ pro všechny známé a sousedy masopustní veselici. Poděkování patří nejen p. učitelkám, ale i rodičům, kteří připravili pro děti krásné masky, které k masopustu patří.

Nejbližší akce mateřské školy

21.02.2018 Přijede divadlo Zvoneček s pohádkou " Bába chřipka"

22.02.2018 Jak pomoci kamarádovi - seznámení s první pomocí

17.2.2018 Výlet turistického kroužku

Po delší odmlce jsme se 17. února vypravili ke kapličce na Staré Huti. Počasí nám tentokrát moc nepřálo, byla mlha a chladno. Přesto se sešlo celkem sedm zájemců – dva žáci (Teodor Toman, Petr Pojsl), Teodorova babička, dva učitelé a dva psi. Aniž bychom o tom přemýšleli, nasadili jsme poměrně vysoké tempo a trasu zvládli v rekordním čase. A příjemně jsme si
při tom popovídali.

6. ROČNÍK DOPRAVNÍ SOUTĚŽE MATEŘSKÝCH ŠKOL

Další velká akce, která čeká naší školku je účast čtyřčlenných družstev na dopravní soutěži v Hopsáriu v Českých Budějovicích. Z každé školky se mohou zúčastnit 2 družstva. Setkala jsem se s velkou ochotou a vstřícností ze strany rodičů, a proto věříme, že naši malí sportovci budou dobře připraveni a budou nás skvěle reprezentovat.

30. 1. 2018 Líčení

Slovo líčení je slovo mnohoznačné, což znamená, že má více významů. My jsme společně s deváťáky dohledali tyto významy:

1.  líčení obličeje

29.1.2018 FG - souvisí zdraví s penězi?

V zimě nastává období chřipek a různých virových onemocnění. V minulém týdnu při finanční gramotnosti jsme si povídali, zda souvisí zdraví s penězi. Během projektu si žáci uvědomili, jak důležité je udržovat si zdraví, přemýšleli o tom, co mohou pro své zdraví udělat sami. Debatovali a písemně zpracovávali jednotlivé termíny (zdraví, odpovědnost, ochrana zdraví), myšlenky a argumenty, které se týkají zdraví.

26. 1. 2018 Víra a náboženství

Jedním z témat předmětu výchova k občanství v 7. třídě je Víra a náboženství.

24. 1. 2018 Kyberšikana aneb nebezpečí internetu

Dne  24. 1. navštívili naši třídu dvě pracovnice z neziskové organizace Portus z Prachatic s programem zaměřeným na kyberšikanu. Cílem programu bylo seznámit žáky s aktuálními trendy v oblasti zneužívání informačních technologií a uvědomění si rizik sociálních sítí. Program probíhal jak formou ústní, tak i hravou.

22. 01. 2018 Divadlo

Ve školní družině nás navštívilo dětské divadlo z Karlových Varů. Pan Pohoda a Sonička zahráli dětem pohádkové představení o jednom království, princezně na hrášku a krtkovi. Děti si za doprovodu kytary zazpívaly, zopakovaly si názvy zeleniny a také správně roztřídily odpadky.