Nejbližší akce mateřské školy

19.12.2017 - Vánoční pohádka v MŠ - Vánoční rybička - představení hrazeno ze zálohy.

2. 12. 2017 Adventní jarmark u Stifterů

V sobotu 2. prosince, před první adventní nedělí, se konal již tradiční Adventní jarmark na dvorku rodného domku Adalberta Stiftera a naše škola tam již tradičně měla svůj stánek. V pestré nabídce byly výrobky dětí z obou stupňů základní školy - ozdoby z papíru, ze šišek i vlny, svícny papírové i kovové, papíroví andílci, vánoční přání, přísady do koupele. Při prodeji vánočního zboží se po hodině střídali žáci, kteří se na výrobě podíleli, za dohledu paní učitelek i pana učitele.

27.11.2017 Našel se medvěd: 1. - 3. třída v divadle v ČK

Dne 27. 11. 2017 jsme se vydali do Českého Krumlova na divadelní představení "Našel se medvěd". Děti se seznámily hravou formou se třemi zeměmi - Francií, Anglií a Ruskem. Herci zapojili do představení i děti, a tak děti zpívaly, tleskaly, dupaly i opakovaly cizí slova a pozdravy. Nakonec herci zahráli dětem pohádku typickou pro každou zmíněnou zemi. Představení se nám všem moc líbilo.

1. stupeň a EURORÉBUS

I letos přispěli žáci 1. - 3. třídy do soutěže EURORÉBUS. V 1. třídě kreslili obrázek na téma "Památka, kterou jsem navštívil o prázdninách." Ve druhé třídě žáci vymýšleli erb našeho města. Třeťáci měli úkol nejtěžší. Řešili test o naší vlasti a zeměpisných znalostech.

20. 11. 2017 Básníci v 9. třídě

Během září a října jsme se v hodinách literatury seznamovali s ukázkami básní, které vznikaly na počátku 20. století. Tato doba je někdy nazývána jako doba -ismů. Ptáte se proč? Odpověď není tak složitá. V této době totiž básníci tvořili zcela jinak, než bylo doposud zvykem. A tak vznikaly básně s typickými znaky, podle kterých je můžeme zařadit do několika básnických směrů jako jsou poetismus, vitalismus, surrealismus, dadaismus, kubismus, expresionismus.

11.11.2017 "Na svatého Martina sype bílá peřina"

I když tomu tak nebylo - nepadal sníh, ale vydatně pršelo, přesto v sobotu 11. listopadu děti z mateřské školy  společně se svými učitelkami připravily legendu  o svatém Martinovi, kterou zahrály v domku Adalberta Stiftera.

Věříme , že všichni ocenili jejich snahu.

5. 11. 2017, Naše družina

I v letošním školním roce si v družině pravidelně společně čteme. Přečetli jsme si knihu plnou pohádek od Jiřího Žáčka - Pohádkový kolotoč. Nyní zažíváme příhody s malým kamarádem z knihy P. Teisingera - Človíčkova dobrodružství. Pokud nám to počasí dovolí, jdeme každý den po obědě ven. Hrajeme si na dětském hřišti, chodíme na procházky. V rámci celorepublikové akce jsme navštívili místní knihovnu, kde jsme poznávali názvy pohádek a pohádkových hrdinů.

3.11.2017 O Lesíčkovi

O Lesíčkovi - enviromentální představení