skola@horniplana.cz

28. 6. 2019 Projekt "mAm"

Účastníci akce Malý Adept Myslivosti zvládli za letošní školní rok splnit všechny úkoly a náměty. Tím získali bronzový odznak, který jim předala p. Heřmánková z VLS. V dalším školním roce mohou děti získat stříbrný stupeň.

27.6.2019 Vyhlášení vítězů Waldjugendspiele Pasov

Ve čtvrtek 27. 6. 2019 se třeťáci zúčastnili slavnostního vyhlášení vítězů přírodovědné soutěže v Pasově. Vyhlášení probíhalo na radnici, kde každá třída předvedla nějaké vystoupení. Naše družtvo "Zajíci" se umístilo na 1. místě spolu s dětmi z Tiefenbachu. Poté následovalo pohoštění pizzou a limonádou na hřišti s průlezkami. Na závěr jsme zažili krásnou jízdu parníkem. Byl sice velmi horký den, ale pro děti to byl určitě skvělý výlet na zakončení školního roku.

27.6.- 4.třída na otáčivém hledišti

Návštěva otáčivého hlediště v Č.Krumlově

26.6. - 4.třída - Exkurze "Rybníky" v Hůrce

Exkurze na rybníky v Hůrce
Cesta autobusem byla krátká, ale hezká. Okýnkem z autobusu jsme pozorovali lišáka, jak loví myši. Při příjezdu k rybníkům jsme byli přivítáni nejen majitelem Richardem Turkem, ale i dvěma psy se štěnětem. Pořádně jsme se nasvačili a potom jsme shlédli video o umělém tření ryb – pstruhů a následovala prohlídka areálu. Viděli jsme malé plůdky, ale i dospělé pstruhy, a jejich krmení. To je vyráběno v Dánsku ze zbytků rybího masa, tuku a kostí. Domů do Horní Plané jsme se vraceli pěšky. Cestou jsme si kolem cyklostezky ještě sbírali lesní jahody. Byl to krásný výlet.

26. 6. 2019 - 5. třída v muzeu

26. 6. 2019 se páťáci vypravili do dob Indiánů. Průvodcem nám byl opravdový indián a indiánka. Děti se dověděli spoustu zajímavostí ze života indiánů. Naučili se pár slov ze znakové řeči, některé znaky si i nakreslili původní technikou - štětcem z březové větvičky a hliněnkou. Učili se, jak zacházet s lukem a rozdělat oheň.
Den jsme zakončili v Muzeu útrpného práva, kde se některé děti opravdu bály. Všem se ale výlet líbil a odměnou byla výborná zmrzlina.

25.6.2019 Atletická olympiáda 1. - 3. třída

Jako každý rok, tak i letos jsme uspořádali na konci školního roku atletickou olympiádu pro 1. - 3. třídu. Děti soutěžily ve 4 disciplínách - dlouhý běh, běh na 60 m, skok daleký, hod míčkem. Závody si děti užily, navzájem si fandily a 3 nejlepší dívky a chlapci z každé třídy byli oceněni diplomem a sladkou odměnou od p. Komžáka. Moc děkujeme!!!

24. 6. 2019 Malí pomocníci

Skupinka 14 žáků z 1.- 3. třídy naší školy pomáhala při Sportovních hrách v DD. Na celkem sedmi stanovištích byli zdatnými pomocníky.

24.6. Sedmáci na Sportovních hrách v DD

Sportovní hry v Domově důchodců
Poslední červnový týden je již tradičním termínem konání Sportovních her v Domově důchodců v Horní Plané.
Této akce, která se uskutečnila již podvanácté, se v roli pomocníků jednotlivým soutěžícím zúčastnili naši žáci 7. třídy.
Pro veteránské závodníky bylo připraveno celkem 7 stanovišť, na kterých si vyzkoušeli svoji zručnost i trpělivost a prokázali velmi soutěživého ducha. Nejstarším účastníkem byla 93letá paní, jež s minimální pomocí našich dětí zvládla všechna stanoviště. Klobouk dolů!

20.6.2019 Plavecký výcvik

Žáci 2. a 3. třídy opět ukončili 10 lekcí plavání (celkem 20 hodin). Nikdo se vody nebál, mnoho se toho naučili a mezi plaváním se vyhřívali a odpočívali v nové vířívce.

18. 6. 2019 Zábavné sportovní odpoledne

Na ZŠ a MŠ v Horní Plané pracuje několik sportovních kroužků , např. volejbalový, badmintonový, atletika a cvičení s pompony, které vedou p.uč. Ivo Černý a několik aktivních maminek.