17.2.2018 Výlet turistického kroužku

Po delší odmlce jsme se 17. února vypravili ke kapličce na Staré Huti. Počasí nám tentokrát moc nepřálo, byla mlha a chladno. Přesto se sešlo celkem sedm zájemců – dva žáci (Teodor Toman, Petr Pojsl), Teodorova babička, dva učitelé a dva psi. Aniž bychom o tom přemýšleli, nasadili jsme poměrně vysoké tempo a trasu zvládli v rekordním čase. A příjemně jsme si
při tom popovídali.

13.2.2018 Masopustní veselí

Masopust u Stifterů na dvorku

Ukončení masopustního veselí proběhlo v domku A. Stiftera dne 13.2.2018. Děti ze třídy Motýlků připravily se svými učitelkami z MŠ pro všechny známé a sousedy masopustní veselici. Poděkování patří nejen p. učitelkám, ale i rodičům, kteří připravili pro děti krásné masky, které k masopustu patří.

Nejbližší akce mateřské školy

21.02.2018 Přijede divadlo Zvoneček s pohádkou " Bába chřipka"

22.02.2018 Jak pomoci kamarádovi - seznámení s první pomocí

6. ROČNÍK DOPRAVNÍ SOUTĚŽE MATEŘSKÝCH ŠKOL

Další velká akce, která čeká naší školku je účast čtyřčlenných družstev na dopravní soutěži v Hopsáriu v Českých Budějovicích. Z každé školky se mohou zúčastnit 2 družstva. Setkala jsem se s velkou ochotou a vstřícností ze strany rodičů, a proto věříme, že naši malí sportovci budou dobře připraveni a budou nás skvěle reprezentovat.

13. 2 .2018 Společné setkání dětí MŠ a ZŠ

V lednu a únoru se uskutečnilo společné setkání dětí z MŠ a žáků 1.třídy ZŠ. Při první návštěvě se školáci pochlubili, jak už umí číst, psát a počítat a při druhé návštěvě jsme se všichni sešli ve sportovní hale, kde si společně zahráli a zasoutěžili.

Foto:

30. 1. 2018 Líčení

Slovo líčení je slovo mnohoznačné, což znamená, že má více významů. My jsme společně s deváťáky dohledali tyto významy:

1.  líčení obličeje

29. 1. 2018 Ovoce do škol

Naše škola je zapojena do projektu Ovoce a zelenina do škol. Každý týden dostávají děti zdarma nějaké ovoce nebo zeleninu. V tomto týdnu se za našimi žáky přijel podívat i maskot Bovýsek (naším dodavatelem je firma Bovys), popovídal si s nimi o ovoci, které mají rádi, společně si zasoutěžili a odměnou jim byl malý dárek - česko-anglické pexeso s obrázky darů přírody.

29.1.2018 FG - souvisí zdraví s penězi?

V zimě nastává období chřipek a různých virových onemocnění. V minulém týdnu při finanční gramotnosti jsme si povídali, zda souvisí zdraví s penězi. Během projektu si žáci uvědomili, jak důležité je udržovat si zdraví, přemýšleli o tom, co mohou pro své zdraví udělat sami. Debatovali a písemně zpracovávali jednotlivé termíny (zdraví, odpovědnost, ochrana zdraví), myšlenky a argumenty, které se týkají zdraví.

26. 1. 2018 Beseda se spisovateli.

Beseda se spisovateli

V pátek 26. 1. přijel na autorské čtení z knihy Příběhy losí babičky spisovatel Pavel Pechoušek. Kniha vypráví příběh losích sourozenců Poly a Alda. Ti hledají svého tatínka. Cestou kolem Lipna zažívají různé příhody. Cesta je zavede i do Horní Plané. Četbu doprovázela svými ilustracemi paní Zdeňka Študlarová - v knize i u nás ve škole.