scio.cz

Zlatý certifikát společnosti Scio

Květen 2015

25.5.2015 Přírodovědná soutěž ve Stožci

V dubnu se žáci naší školy zúčastnili IV.ročníku soutěže „Národní park Šumava ve školních lavicích“. Pracovní listy s otázkami byly velmi náročné, ale přesto někteří žáci postoupili do II.kola, které se konalo 25.5. ve Stožci. A jak byli úspěšní? Necháme se překvapit, protože výsledky se dozvíme až v červnu.

21.5.2015 Přírodovědná soutěž Pasov

Dne 21. 5. 2015 jsme se zúčastnili přírodovědné soutěže v Pasově. Byli jsme rozděleni do dvou skupin společně s dětmi z německé školy. Soutěžili jsme ve znalostech o lese, lesních zvířatech a stromech. I když nám počasí nepřálo, stejně jsme si tento den užili.

Žáci 3. třídy

19.5.2015 Mc Donalds Cup

Dne 19.5. se zúčastnili žáci z 1. - 3. třídy okresního kola ve fotbale. Naši školu reprezentovali Marek Šára, Marek Magát, Štěpán Zítek z 1. třídy, Štěpán Jirsík, Matěj Jüttner, Lukáš Růžička, Matyáš Tóth, Milan Mráz ze 2.třídy a Jan Hezoučký ze 3.třídy. Okresní kolo se poprvé konalo v Dolním Dvořišti. Naši žáci se umístili na 6. místě.

18.5.2015 Lesní pedagogika

V rámci zlepšení vztahů v naší třídě a při příležitosti Dětského dne jsme se zúčastnili akce Lesní pedagogika, kterou pro nás připravili zaměstnanci CHKO Šumava pod vedením paní Heleny Flíčkové. Při plnění úkolů jsme pracovali ve skupinách a zároveň jsme se seznamovali s přírodou okolo nás.

14.5.2015 Okresní kolo Pythagoriády

14. 5. proběhlo v DDM Český Krumlov okresní kolo Pythagoriády. Z naší školy se do tohoto kola probojovali dva žáci - Tomáš Kupčák (6. tř.) a Andrea Valentová (8. tř.). Všichni zúčastnění plnili 15 matematických úkolů během 60 minut.

7.5.2015 Den plný prevence

Soutěž Den plný prevence se koná v každém školním roce a je zaměřena na prověření znalostí a vědomostí v různých oborech. Letos musela být trasa pozměněna, protože deštivé počasí rozmáčelo louky, po kterých se vždy chodilo. Využili jsme nové cyklostezky a myslím si, že již měnit nebudeme. Stanoviště byla po celé trase a plnění úkolů kontrolovali převážně učitelé školy.

29.4.2015 Hlídky mladých zdravotníků

29.dubna 2015 se v Českém Krumlově konalo okresní kolo soutěže Hlídek mladých zdravotníků.  Žáci prokazovali znalosti ze zdravovědy  - standardní ošetření, improvizované ošetření, transport raněného a obvazová technika.  Mladší žák

27.4.2015 Malá kopaná

27. dubna 2015 se konalo v Kaplici okresní kolo v Malé kopané pro žáky osmých a devátých ročníků.