Náhodný obrázek

P1160651

KONTAKT

ZŠ a MŠ Horní Planá
Jiráskova 186
Horní Planá 382 26
IČO: 60084731
tel:  +420-380738121

skola@horniplana.cz 

datová schránka: ymj6u8d 

www.zshorniplana.cz

ZŘIZOVATEL

Město Horní Planá
Náměstí 54
Horní Planá 382 26
IČO: 00245895
tel:  +420-380724410
mu@horniplana.cz
www.horniplana.cz

Náš MŠ facebook

MŠ facebook

Klikněte pro zobrazení!

scio.cz

Zlatý certifikát společnosti Scio

Úspěchy našich žáků v nedávných soutěžíchDuben byl ve znamení kopané.

Dne 17. 4. se v Kaplici uskutečnilo okresní kolo Minifotbalu, které bylo určeno pro žáky 8. a 9. tříd. Našemu družstvu museli vypomoci i mladší chlapci, protože starších fotbalistů bylo málo. Po velmi snaživém výkonu, spolupráci a touze po vítězství nám těsně unikl postup do krajského kola.

Ve finálovém boji více štěstí přálo škole z Větřní, naši žáci obsadili konečné druhé místo.

 

Koncem měsíce se pro žáky 1. stupně pravidelně koná turnaj McDonald´s Cup.

24. 4. bojovali chlapci 4. - 5. tříd. V této kategorii bylo fotbalistů nejméně, hráli proto i hráči, kteří fotbal netrénují. V zápasech se některé akce nevydařily, v jiných jsme předvedli bojovný výkon a měli i trochu toho sportovního štěstí. Konečné 6. místo je úspěchem. 25. 4. pokračovali ve stejné soutěži 1. – 3. třída. O nich již byl článek napsán. Jejich zápal a snaha byla odměněna zaslouženým třetím místem. Radost chlapců byla obrovská. Ráda bych poděkovala Radkovi a Jirkovi z vyšších ročníků, Ti úspěšné plnili funkci trenérů i manažérů.

 

OVOV

27. 4. proběhlo v Kaplici okresní kolo Odznaku všestrannosti olympijských vítězů. Skládá se z deseti různých disciplín, které prověřují fyzickou zdatnost.

Disciplíny procvičujeme a výkony měříme v průběhu celého školního roku. V Kaplici se pak mohou nejlepší žáci poměřit s vrstevníky v okrese. Soutěžilo se v trojskoku snožmo z místa, hodu 2 kg medicinbalem, dvě minuty se dělaly kliky a další dvě se skákalo přes švihadlo čtyřmi různými způsoby.

Poslední disciplína byla výběrová – běh na 1000m nebo dvě minuty driblink.

Nejméně se nám dařilo v přeskoku švihadla, v ostatních jsme obsazovali přední místa.

¨

První polovina května patřila vědomostním soutěžím.

 

Eurorebus

3. 5. proběhlo krajské kolo soutěže, která prověřuje vědomosti z různých oborů. V letošním ročníku se účastnili pouze žáci 1. stupně, starším se tentokrát nechtělo trávit čas u počítače a vyhledávat informace. Prvňáci a druháci v průběhu roku malovali obrázky, třeťáci až páťáci plnili při vyučování vědomostní testy. V kraji reprezentoval školu jeden žák z 3., 4. a 5. ročníku (Tomáš, Marek a Matěj). Páté místo bylo příjemným překvapením, potvrdil se tím jejich bojovný výkon a snaha. Navíc byla naděje na postup do celostátního kola, které proběhne 5. června v Praze. A přání se stalo skutečností, protože pozvánka na finále již byla do naší školy zaslána. Děkuji panu Magátovi, který se souhlasem rodičů chlapce do Českých Budějovic dovezl.

 

Hlídky mladých zdravotníků

16. květen patřil mladým zdravotníkům. Naše škola se dlouhodobě účastní této soutěže a pravidelně obsazuje přední místa. O ta jsme se chtěli poprat i v tomto ročníku.

Zástupci 1. i 2. stupně se pod vedením paní Míši Dvořákové a její mamky připravovali na nástrahy, které jim připraví v okresním kole. Soutěž proběhla za velmi nepříznivého počasí, deště a zimy.

V celkovém hodnocení obsadili čtvrťáci a páťáci 1. místo a postoupili do krajského kola v Českých Budějovicích. Starší žáci na prvním stanovišti malinko zaváhali a obsadili konečné třetí místo, které je však také velmi pěkné. Děkuji všem za vzornou reprezentaci školy.

Foto: https://zshp2018.rajce.idnes.cz/20180516_Hlidky_mladych_zdravotniku