Náhodný obrázek

P1160624

KONTAKT

ZŠ a MŠ Horní Planá
Jiráskova 186
Horní Planá 382 26
IČO: 60084731
tel:  +420-380738121

skola@horniplana.cz 

datová schránka: ymj6u8d 

www.zshorniplana.cz

ZŘIZOVATEL

Město Horní Planá
Náměstí 54
Horní Planá 382 26
IČO: 00245895
tel:  +420-380724410
mu@horniplana.cz
www.horniplana.cz

Náš MŠ facebook

MŠ facebook

Klikněte pro zobrazení!

scio.cz

Zlatý certifikát společnosti Scio

23. 2. 2019 Turistický kroužekPo delší době naše kroky zamířily ke kapličce na Staré Huti. Sobotní ráno přivítalo zájemce o výlet slunečným, ale mrazivým počasím. Na startu se sešlo 15 zájemců a společně jsme vyrazili kolem zahrádek směrem na Maňávku. Lesní cestu proměnil déšť a mráz v ledovku a většina z nás se proto raději klouzala, bylo to příjemnější a hlavně bezpečnější. Cestou jsme se zastavili u rybníka, prozkoumávali bobří hrad a obdivovali sílu bobřích zubů, které překusovaly i velice silné stromy. Zde jsme se také potkali s paní učitelkou Šeligovou, její dcerou a německým vlčákem Lexou. Společně jsme pokračovali k cíli naší cesty. U kapličky byl první úkol jasný – doplnit energii a ochutnat to, co maminky připravily na svačinu. Poté se všichni kochali krásnými výhledy, zajímali se o historii bývalé osady a odpočívali. Na zpáteční cestě někteří poznávali přírodu (např. stromy podle pupenů), jiní hráli na babu a velkým hitem bylo hledání slepých nábojů, které někdo ztratil a děti je z ledu dolovaly. Výlet skončil opět na náměstí. Všichni byli spokojení, unavení a už se těšili na další výšlap. A kdo se kroužku zúčastnil? Druháci – Dominik, Markétka, Jiřík, Eliška, Anežka, Fanda, Milenka, třeťák Adam, ze čtvrté třídy Ríša a páťáci Jirka, Marek, Marek a Ondra. O bezpečnost se staraly paní učitelky Špaková, Šeligová, Bürgerová, bývalá žákyně Kýťa a vlčák Lexa

https://zshp19.rajce.idnes.cz/23.2._Turisticky_krouzek/