Náhodný obrázek

P1160651

KONTAKT

ZŠ a MŠ Horní Planá
Jiráskova 186
Horní Planá 382 26
IČO: 60084731
tel:  +420-380738121

skola@horniplana.cz 

datová schránka: ymj6u8d 

www.zshorniplana.cz

ZŘIZOVATEL

Město Horní Planá
Náměstí 54
Horní Planá 382 26
IČO: 00245895
tel:  +420-380724410
mu@horniplana.cz
www.horniplana.cz

Náš MŠ facebook

MŠ facebook

Klikněte pro zobrazení!

scio.cz

Zlatý certifikát společnosti Scio

2. až 4. 5.2018 Výlet 8. třídy do PrahyVýlet do Prahy


Osmá třída a Praha je každoroční tradice.

Letos již po jedenadvacáté skupina osmáků vyrazila do Prahy, ale tentokrát netradičně autobusem. Při jízdě tam jsme vyzkoušeli společnost Regiojet a na zpáteční cestě FlixBus. V úterý 2. 5. byla na programu prohlídka Národního divadla, odpočinuli jsme si na Střeleckém ostrově, podívali se na Lennonovu zeď a přes Karlův most se vydali do davu turistů, kteří směřovali na Staroměstské náměstí. Škoda, že na orloji probíhala rekonstrukce a nemohli jsme vidět tuto památku.

Odtud jsme pokračovali na Václavské náměstí a u sochy sv. Václava prověřili naše vědomosti a odhady. Část odpoledne byla věnována nákupnímu centru a prohlídce obchodů. Na tento bod výletu se těšily zejména dívky, někteří hoši však nezůstali pozadu. Večer jsme navštívili Vyšehrad a Slavín. Zde nás zastihla jediná mírná dešťová přeháňka. Počasí nám jinak velmi přálo. Středa začala návštěvou Muzea Karlova mostu (včetně vyjížďky po Vltavě), po obědě v Havelské Koruně, jsme se vypravili na Pražský hrad. Prošli jsme krásně rozkvetlou Královskou zahradou, zájemci navštívili výstavu orchidejí.

Dále jsme pokračovali přes Chrám sv. Víta do Zlaté uličky, odtud jsme zamířili na prohlídku „Příběh Pražského hradu“ a baziliku sv. Jiří. Poslední zastávkou byla výstava Labyrintem dějin českých zemí, která byla uspořádána k 100. výročí vzniku Československé republiky.

Po večeři jsme zakončili den výstupem na Petřín a návštěvou Bludiště, ve kterém se díky různým zrcadlům měnily naše postavy, a všichni se dobře bavili.

Poslední den se splnilo přání účastníků zájezdu – návštěva JumpAreny ve Zličíně.

Sportovní vyžití na závěr se všem líbilo.

Foto: https://zshp2018.rajce.idnes.cz/20180502_az_05_Vylet_8._tridy_do_Prahy/