Náhodný obrázek

PICT2470

KONTAKT

ZŠ a MŠ Horní Planá
Jiráskova 186
Horní Planá 382 26
IČO: 60084731
tel:  +420-380738121

skola@horniplana.cz 

datová schránka: ymj6u8d 

www.zshorniplana.cz

ZŘIZOVATEL

Město Horní Planá
Náměstí 54
Horní Planá 382 26
IČO: 00245895
tel:  +420-380724410
mu@horniplana.cz
www.horniplana.cz

Náš MŠ facebook

MŠ facebook

Klikněte pro zobrazení!

scio.cz

Zlatý certifikát společnosti Scio

6. - 8. 9.2017 Mosty - Cesta do pravěku - 6. třídaVe dnech 6. – 8. 9. jsme se zúčastnili akce „Mosty – Cesta do pravěku“.
Naše třídenní dobrodružství začalo u nás ve třídě, kde jsme si nejprve vymysleli znaky, abychom si je mohli zakreslovat do Grafu nálady. S panem učitelem jsme hráli různé hry a
po půl desáté jsme odešli na vlak.
Po příjezdu do Nové Pece jsme celou cestu do tábora předstírali, že jsme pravěcí lidé a plnili jsme různé úkoly. Byla to pro nás zábava. Když jsme dorazili do tábora, ubytovali jsme se v chatkách. Potom nás přivítal pan Jakub Průcha. I s ním jsme hráli hry, při kterých jsme se dozvěděli něco o sobě, přecházeli jsme po laně, hledali jsme věci se zavázanýma očima, malovali jsme společný obraz. Později večer jsme s paními učitelkami malovali na kamínky a vyráběli jsme si náramky nebo náhrdelník z dřevěných korálků. Po půl desáté jsme se šli umýt a spát, ale většina z nás nemohla usnout.
Druhý den ráno jsme vstávali už v půl šesté a hned po snídani jsme odešli do Nové Pece
na autobus, kterým jsme se dopravili na do Libínského Sedla. Čekal nás tu výšlap na Libín. Cestou jsme se živili lesními plody a pozorovali jsme koně při tahání padlého stromu.
Na vrcholu hory jsme vystoupali na rozhlednu, z které byl pěkný výhled na město Prachatice a jeho okolí. Po chvíli odpočinku jsme se přesunuli do lanového centra. Tam jsme se nejprve rozdělili do dvou skupin a instruktoři nás naučili, jak bezpečně lézt po lanech. Každý z nás překonával trasu, která vyžadovala obratnost, sílu a trochu chytrosti. Po zdolání lan jsme se vydali na šestikilometrové putování do Prachatic. Prošli jsme město a vlakem jsme se vrátili do Nové Pece.
 Pěšky jsme došli zpět do tábora. Po krátkém odpočinku a po večeři měly pro nás paní učitelky připravené např. „běhací pexeso“, při kterém jsme podle pravidel ve skupinkách museli najít stejnou dvojici obrázků. Opravdu jsme byli uběhaní. Ale nevadilo nám to, protože jsme si pak společně s učiteli a rodiči užívali táborák. Po něm jsme se šli umýt a spát. Usínali jsme mnohem rychleji než první noc.
Třetí den po snídani a po rozcvičce pro nás připravil pan učitel s paní učitelkou a paní asistentkou „pavučinu“ z lan, přes kterou jsme se všichni postupně museli dostat na druhou stranu. Trvalo nám to docela dlouho, ale podařilo se. Potom jsme si společně sedli kolem stolu a říkali jsme si, co se nám na někom líbilo. Nakonec jsme si v kruhu vzájemně rozdávali námi vyrobené „pochvalné kamínky“. Zbývalo už jen dobalit věci, uklidit chatky a klubovnu a mohli jsme vyrazit do Nové Pece na nádraží a vrátit se domů. Některým z nás se nechtělo.
Chtěli bychom poděkovat panu učiteli T. Michalovi, paní učitelce R. Heřmánkové, panu
J. Průchovi, všem paním učitelkám, které pro nás připravovaly hry a přijely za námi, paním asistentkám a našim starším spolužákům A. Judlové a M. Kryštofovi, díky kterým jsme si mohli užít ty tři krásné dny.
A co se nám líbilo?
Všechno; lanový park; naše spolupráce; jak jsme si pomáhali; výhled z rozhledny; hrát pexeso; opékání
Co se nám povedlo?
Zdolat trasu v lanovém centru; najít si přátele; překonat bolest; překonat strach; překonat strach z výšek; překonat sebe sama; překonat překážky; vymyslet způsob, jak přenést větévku; zdolat kopec; salto; pomalovat si vlasy; vytopit sprchy
Co nám vadilo?
Nic; popsané postele; špatné chování některých spolužáků; nedomluvili jsme se na obrázku; chatky; malování temperami na papír; balení věcí (nechtělo se mi domů)
Co jsme se dozvěděli o své třídě?
Umíme v ní spolupracovat, když je to potřeba a když chceme; můžu jí důvěřovat; je suprová; je dobrá; je s ní sranda; když se snažíme, tak si pomáháme; jsme zábavní; jsme skvělá parta; spolužáci jsou milí
                                                                                                                                                                                                                                                    Žáci 6. třídy

Foto: http://zshp2017.rajce.idnes.cz/20170906_az_8_Mosty_6._trida/