Náhodný obrázek

P1160652

KONTAKT

ZŠ a MŠ Horní Planá
Jiráskova 186
Horní Planá 382 26
IČO: 60084731
tel:  +420-380738121

skola@horniplana.cz 

datová schránka: ymj6u8d 

www.zshorniplana.cz

ZŘIZOVATEL

Město Horní Planá
Náměstí 54
Horní Planá 382 26
IČO: 00245895
tel:  +420-380724410
mu@horniplana.cz
www.horniplana.cz

Náš MŠ facebook

MŠ facebook

Klikněte pro zobrazení!

scio.cz

Zlatý certifikát společnosti Scio

5.11.2016 Turistický kroužek - Toulky HornoplánskemV sobotu se opět konal turistický kroužek. Vlakem jsme dojeli do stanice Žlábek a odtud pokračovali podle nově instalovaných informačních panelů do Horní Plané. První zastávka nás seznámila s historií dnes již zatopené osady Lužní závod. Dále jsme pokračovali do Žlábku, kde byla další zastávka a informace. Rostl zde i velký kaštan, který lákal ke sběru jeho plodů. Jen srážení se moc dětem nedařilo, protože byl vysoký. Myslivecké údolí bylo součástí osady Olšina a dnes zde zůstaly a byly opraveny jen tři objekty. V Jelmu je vybudováno několik nových domů, z původních zůstaly pouze dva. Závěr našeho putování nás zavedl na Stifterovu stezku, po které jsme došli až do Horní Plané. Počasí bylo tentokrát velmi pěkné, svítilo sluníčko, výhledy se díky putujícím mrakům velmi často měnily a přispívaly tak k pohodové atmosféře celé akce. Škoda, že účast byla tentokrát nízká – A. Doubravová, T. Zelová,
P. Pojsl, p. učitel Michal a p. učitelka H. Bürgerová.