Náhodný obrázek

P1160657

KONTAKT

ZŠ a MŠ Horní Planá
Jiráskova 186
Horní Planá 382 26
IČO: 60084731
tel:  +420-380738121

skola@horniplana.cz 

datová schránka: ymj6u8d 

www.zshorniplana.cz

ZŘIZOVATEL

Město Horní Planá
Náměstí 54
Horní Planá 382 26
IČO: 00245895
tel:  +420-380724410
mu@horniplana.cz
www.horniplana.cz

Náš MŠ facebook

MŠ facebook

Klikněte pro zobrazení!

scio.cz

Zlatý certifikát společnosti Scio

28.11. 2017 Monolog za neživou věcJak se dá v hodině slohové výchovy postupovat při popisu předmětu? Různě. My jsme v  9. třídě zkusili způsob, při kterém žáci nepopisovali velikost, části ani materiál vybrané věci, ale vedli za tuto věc monolog, ve kterém sdělovali světu její životní osud. Spolužáci pak měli uhodnout, o jakou věc se jedná.

Můžete si sami vyzkoušet, zda byste při hádání uspěli. Správné odpovědi uvádím až na konci článku.

1. Dokážu zachytit vzpomínky, ale vždy jen část. To, co nevidíte, zůstane ztraceno v minulosti. (Adriana Okřinová)


2. Mám mnoho bratrů po celém světě. Držím těžkou váhu pohromadě. Ležím na zemi a musím snášet všechna roční období. Svět beze mne by byl zpomalený. Po čase však umřu a nahradí mě jiný bratr. (Michal Mráz)


3. Přestože mě krmí nějakými knoflíky, nežiji dlouho. Jednou nastane čas, kdy na mě vezme člověk kladivo. Potom je šťastný nebo brečí podle toho, jak jsem bylo nakrmeno. (Tomáš Kupčák)


4. Bydlím v krabici, všude kolem jsou barvy duhy. Občas sebou smýkám tak, že po mě zůstávají skvrny. Škoda je, že mě stále ubývá a za chvíli ze mě nic nezbude. Večer je to ale nejlepší. Sejdu se s kámoškama a drbeme. Škoda jen, že jsme přivázané vedle sebe a nemůžeme za klukama. (Filip Tóth)


5. Nejsem moc oblíbený. Jezdím si sem a tam a každý nepořádek vymetám. Pana Kazíka nemám rád, zato paní Pastová je moje kamarádka. Svoji práci vykonávám ráno a večer. (Eliška Dvořáková)


6. Smýkají se mnou sem a tam po bílém jevišti. Odklízím kulisy, které tam po sobě nechali herci, které tak nemám rád. Jen si tam tak tančí a já těžknu pokaždé, když z jeviště odcházím. (Markéta Jeřábková)

 

 

Správné odpovědi:

 

1. Fotoaparát

2. Železniční pražec

3. Kasička ve tvaru prasátka

4. Pastelka

5. Zubní kartáček

6. Houba na tabuli

 

                                                                 Jana Klímová, vyuč. Čj