Náhodný obrázek

P1160657

KONTAKT

ZŠ a MŠ Horní Planá
Jiráskova 186
Horní Planá 382 26
IČO: 60084731
tel:  +420-380738121

skola@horniplana.cz 

datová schránka: ymj6u8d 

www.zshorniplana.cz

ZŘIZOVATEL

Město Horní Planá
Náměstí 54
Horní Planá 382 26
IČO: 00245895
tel:  +420-380724410
mu@horniplana.cz
www.horniplana.cz

Náš MŠ facebook

MŠ facebook

Klikněte pro zobrazení!

scio.cz

Zlatý certifikát společnosti Scio

22. 9. 2018 Turistický nebo mykologický kroužek?      22. září bylo dnem prvního výšlapu turistického kroužku ve školním roce 2018/2019. Protože podle předpovědi počasí mělo být deštivo a věděli jsme,    že se s námi tentokrát vydají pouze mladší děti, zvolili jsme kratší trasu. Dojeli jsme vlakem do Nového Údolí a poté jsme vyrazili pěšky po červené značce.

       Cesta vedla lesem a protože letošní podzim přeje bohatě úrodě hub, nevedly naše kroky po lesní cestě, ale samotným lesem. Po chvíli jsme měli problém, kam ty všechny houby dáme. Nešlo zkrátka odolat. Cesta rychle ubíhala, a tak jsme dorazili do první obce za německými hranicemi, kterou je Haidmühle. Odtud jsme došli zpět do Nového Údolí.

      Měli jsme čas, a proto se děti svezly po 105 metrů dlouhé železniční trati, která překračuje hraniční čáru s Německem. Strojvůdce roztopil v kotli, nasadil si nádražáckou čepici a další rozdal dětem. Pískl a mávl plácačkou. Potom ale musel slézt a lokomotivu roztlačit, protože jezdí jen na lidský pohon a samospádem. V kotli se topí jen kvůli efektnímu kouři z komína. Tuto trať vybudovala parta nadšenců ze spolku Pošumavská jižní dráha na náspu po bývalé železnici Volary– Pasov. Brigádníci nebo členové spolku vozí návštěvníky v replice lokomotivy, která je s nadsázkou nazvaná Gigant.      Jedná se o nejkratší mezinárodní železnici na světě. 


A kdo se prvního výšlapu zúčastnil? Byli to z dětí: Adam a Marek Magátovi, Jose Švarc, Vašek Buzek, Ríša Kovář, Karina Mužíková a Lucie Šimová. Za dospělé: p. ředitelka E. Dlouhá a p. učitelky H. Bürgerová a J. Klímová. 


Jaké byly ohlasy dětí:

  • Moc nás to bavilo, sbírali jsme houby a moc jsme si to užili.

  • Byl to povedenej výlet.

  • Ušli jsme hodně kilometrů, ale nohy mě nebolely, nikdo se díky paní učitelce Bürgerové neztratil a všichni jsme v pořádku dorazili domů

  • Počasí nám přálo a v polovině cesty začalo svítit slunce

  • Ani vlak neměl velké zpoždění, a tak jsme domů dorazili brzy

  • Jezděte na výlety, je to super, protáhnete se a zažijete spoustu dobrodružství

                                                                                                                                     Jana Klímová

https://www.rajce.net/a15555773