19. - 20. 11. 2018 Laboratoř na kolečkách

Ve dnech 19. a 20. 11. 2018 proběhla u nás ve škole akce pod názvem Laboratoř na kolečkách, která je realizována v rámci projektu: MAP II – ORP Český Krumlov. Realizátorem projektu je Místní akční skupina Blanský les – Netolicko o.p.s.

Co je podstatou projektu?

Interaktivní programy s mikroskopovou technikou přibližují dětem

okolní mikrosvět. Metodicky jsou programy přizpůsobené věku dítěte, se zařazenými prvky her a soutěží, které vhodně doplňují dané téma. V průběhu programu jsou využity modely, optická a digitální technika, živé organizmy a vzorky z různých míst.

Pro žáky 1. – 5. třídy byl připraven úvodní program s názvem Svět pod lupou. Během 90 minut si žáci osvojili práci s optickou technikou pozorováním trvalých preparátů okolního světa (krystalků soli, lidské krve, ústního ústrojí komára, křídla mouchy, kočičího chlupu, klíštěte) a naučili se připravovat vlastní preparáty (svůj vlas, vzorek odebraný pipetou).

Výstupem této akce byl v každém ročníku poster (plakát většího rozměru), který vznikl společnou prací dětí, vyobrazením pozorovaných vzorků vlastními kresbami. Poster zůstal ve třídě pro další projektové aktivity žáků. Dále byl pedagogům předán materiál obsahující fotografie pozorovaných materiálů, které děti pomocí mikroskopové techniky vlastnoručně vytvořily.

Jana Klímová

Poster 4. třídy117.28 KB