Aktualita ze základní školy.

20. 11. 2017 Básníci v 9. třídě

Během září a října jsme se v hodinách literatury seznamovali s ukázkami básní, které vznikaly na počátku 20. století. Tato doba je někdy nazývána jako doba -ismů. Ptáte se proč? Odpověď není tak složitá. V této době totiž básníci tvořili zcela jinak, než bylo doposud zvykem. A tak vznikaly básně s typickými znaky, podle kterých je můžeme zařadit do několika básnických směrů jako jsou poetismus, vitalismus, surrealismus, dadaismus, kubismus, expresionismus.

2. 12. 2017 Adventní jarmark u Stifterů

V sobotu 2. prosince, před první adventní nedělí, se konal již tradiční Adventní jarmark na dvorku rodného domku Adalberta Stiftera a naše škola tam již tradičně měla svůj stánek. V pestré nabídce byly výrobky dětí z obou stupňů základní školy - ozdoby z papíru, ze šišek i vlny, svícny papírové i kovové, papíroví andílci, vánoční přání, přísady do koupele. Při prodeji vánočního zboží se po hodině střídali žáci, kteří se na výrobě podíleli, za dohledu paní učitelek i pana učitele.

3.11.2017 O Lesíčkovi

O Lesíčkovi - enviromentální představení

1.11.2017 Nový ročník sběrové akce

Sběrová akce

30.10.2017 Návštěva v psím útulku

Pro páťáky byla nejdůležitější událostí tohoto měsíce návštěva třídy v psím útulku v Českém Krumlově. Rozhodli jsme se, že z třídního výtěžku sběrové papírové akce věnujeme 500,-Kč na pořízení střihacího strojku pro pejsky. Víme, že někteří nemají možnost sbírat starý papír, proto se rozhodli přispět individuálně. Celková částka, kterou jsme zanechali v psím útulku, činí 1 195,- Kč. Právem jsme na sebe hrdí a jsme rozhodnuti v této činnosti pokračovat. Žáci 5.tř.

18.10.2017 Renesance - projekt- 5.třída

18. 9. jsme společně se spolužáky ze 4. třídy navštívili Český Krumlov, kde nás provázel průvodce. Seznámili jsme se se zajímavými stavbami a typicky renesančními prvky – jako je např. zdobení domů – sgrafito, spojení dvou sousedních domů – prampouch, kamenické značky, zdobená okna a plno zajímavých věcí. A abychom nezůstali pouze u výkladu, po návratu do školy jsme se pustili do projektu RENESANCE NAŠÍM POHLEDEM. Ve skupinách jsme si navrhli svůj renesanční dům, sgrafita, postavičky v dobovém oblečení a plno jiných doplňků.